En savoir plus sur le livre
Нова книга на Анхел де Куатие е действителен дневник на наистина луд младеж, който носи в себе си четвъртия Скрижал на Завета. Той е болен от шизофрения и иска да унищожи света - казва ни това още от самото начало на дневника си. По-нататък ставаме свидетели на безумие, което се разгръща пред очите ни. Но как става така, че тази изповед постепенно се превръща в опит за духовно причастие? Той търсил истината, без да разбира докъде се простира реалността и откъде започва да работи болното му въображение. Просто рискувал и се движил по ръба на бръснача, защото не е имал друг избор. И зад налудничавите му приказки се крият много повече здрав смисъл и истина, отколкото в многобройните "здравомислещи разсъждения" на днешните управници. Как да видиш истината, ако са те предали, а съзнанието ти се разпада на частици безумие? Просто трябва да имаш чисто сърце. Човека ли търсите? Тогава от кого бягате? Сами не си даваме шанс да бъдем пълноценни. Раздвоени сме. И това е, защото не се доверяваме на себе си. Струва ни се, че имаме "тъмна половина" - недостойна, порочна, слаба, глупава. Всеки мисли за нея по своему, но всички я ненавиждаме. Ненавиждаме нещо в себе си и го крием от другите, а често - и от самите себе си.
Achat du livre
Дневник сумасшедшего (Dnevnik sumasshedshego), Ankhelʹ De Kuatʹė
- Langue
- Année de publication
- 2004
- product-detail.submit-box.info.binding
- (souple)
Modes de paiement
Personne n'a encore évalué .
- Titre
- Дневник сумасшедшего (Dnevnik sumasshedshego)
- Langue
- Russe
- Auteurs
- Ankhelʹ De Kuatʹė
- Éditeur
- Neva
- Publié
- 2004
- Format
- souple
- Pages
- 192
- ISBN10
- 5765440533
- ISBN13
- 9785765440537
- Séries
- Mots clés
- Fiction, Littérature mondiale
- Description
- Нова книга на Анхел де Куатие е действителен дневник на наистина луд младеж, който носи в себе си четвъртия Скрижал на Завета. Той е болен от шизофрения и иска да унищожи света - казва ни това още от самото начало на дневника си. По-нататък ставаме свидетели на безумие, което се разгръща пред очите ни. Но как става така, че тази изповед постепенно се превръща в опит за духовно причастие? Той търсил истината, без да разбира докъде се простира реалността и откъде започва да работи болното му въображение. Просто рискувал и се движил по ръба на бръснача, защото не е имал друг избор. И зад налудничавите му приказки се крият много повече здрав смисъл и истина, отколкото в многобройните "здравомислещи разсъждения" на днешните управници. Как да видиш истината, ако са те предали, а съзнанието ти се разпада на частици безумие? Просто трябва да имаш чисто сърце. Човека ли търсите? Тогава от кого бягате? Сами не си даваме шанс да бъдем пълноценни. Раздвоени сме. И това е, защото не се доверяваме на себе си. Струва ни се, че имаме "тъмна половина" - недостойна, порочна, слаба, глупава. Всеки мисли за нея по своему, но всички я ненавиждаме. Ненавиждаме нещо в себе си и го крием от другите, а често - и от самите себе си.



